wtorek, 31 marca 2009

O czym jest blog "Projektowanie Internetowe"

Projektowanie Internetowe nie jest takie trudne jak by się wydawało. Jednak dla wielu ludzi, którzy używają internet na co dzień stanowi on tajemnicę. W jaki sposób tworzone są strony internetowe? Jak to się dzieje, że treść jest widoczna w przeglądarce? Gdzie naprawdę znajdują się te teksty i zdjęcia oraz filmy i muzyka, które widzę surfując po www. Pojawiają się tysiące pytań.

Wiele prób poszukiwania odpowiedzi spełza na niczym. Dlaczego? Wydaje się, że specjaliści, którzy znają się na tym temacie, nie kwapią się zbytnio wyjaśniać te naprawdę elementarne rzeczy wszystkim "żółtodziobom" lub tzw. "blondynkom" (bez względu na płeć).

Dobrym przykładem jest mój kolega, który prowadzi agencję interaktywną. Jest prezesem. Jednak jego wiedza na temat technologii jest niewielka. Wstydzi się zapytać swoich podwładnych. Nie ma czasu aby czytać zawiłe epistoły napisane w niezrozumiałym języku, więc codziennie pogłębia się jego frustracja związana z komputerami, siecią www i technologią tworzenia witryn.

Ten właśnie blog będzie dla takich czytelników jak mój znajomy lub jak pani Ania z agencji K. z którą pracowaliśmy razem nad projektem dla ich ważnego klienta z Danii. Moją dewizą będzie pisać krótko i możliwie jak najprościej o sprawach związanych z technologią internetową, komputerami, projektowaniem i pisaniem kodu, który sprawia, że widać to co widać gdy się patrzy w przeglądarkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
Add to Technorati Favorites